Jak rozluźnić ciało dzięki medycynie naturalnej?

Jak rozluźnić ciało dzięki medycynie naturalnej?

Wiele osób boryka się z napięciem i bólem mięśni. Jest to najczęściej spowodowane poprzez nieodpowiednią, wymuszoną pozycję podczas pracy, snu, brakiem aktywności fizycznej, przemęczeniem i stresem. Jak radzić sobie z napięciem mięśni? Jak rozluźnić ciało?

Napięcia ciała mają kilka różnorakich przyczyn. Podstawowymi przyczynami są nieprawidłowa pozycja podczas pracy oraz zmniejszenie lub całkowity brak aktywności fizycznej. Efektem jest napięcie i ból mięśni utrudniający normalne funkcjonowanie. 

Sposoby na rozluźnienie ciała

Regularna aktywność fizyczna

To bardzo ważny krok, który należy wprowadzić w życie w przypadku bólu i napięcia mięśni. Aktywność fizyczna nie tylko zmniejszy dolegliwości bólowe, ale również wpłynie na kondycję całego organizmu poprzez wzmocnienie mięśni, poprawę nastroju, poprawę wydolności płuc, poprawę wyglądu sylwetki, zredukowaniu nadmiaru kilogramów i tkanki tłuszczowej. 

Masaż

To zabieg mający na celu zredukować napięcia mięśniowe, ból oraz zrelaksować ciało. Wykonywany przez specjalistę, w szybki i skuteczny sposób rozluźni napięte ciało oraz wpłynie pozytywnie na budowę mięśni i zapobiega kontuzji. W gabinetach kosmetologicznych i klinikach fizjoterapeutycznych znajdziemy szeroki zakres masaży od leczniczych, sportowych poprzez relaksacyjne np. gorącymi kamieniami, masaż miodem czy pałeczkami bambusowymi. W zależności od dolegliwości z jakimi boryka się pacjent terapię lub masaż dobiera się indywidualnie do potrzeb. 

Akupunktura

To metoda wywodząca się z medycyny chińskiej mająca na celu redukcję lub zmniejszenie dolegliwości bólowych poprzez nakłuwanie ciała pacjenta specjalnymi igłami. Punkty na ciele powiązane są z narządami w naszym organizmie przez co stymulacja skóry pomaga w uśmierzaniu bólu. Oprócz tradycyjnej akupunktury, wyróżnia się również akupunkturę ucha tzw. aurikuloterapię oraz refleksologię stóp (uciskanie odpowiednich punktów na ciele – refleksów w celu poprawy pracy organów i redukcji dolegliwości bólowych; w metodzie tej nie wykorzystuje się igieł.)

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.